Zirkonyum Tedavisi

Vücudumuzdaki her organın ayrı ayrı ve kendine has önemi vardır. Ama bazıları daha çok önem teşkil eder ve olmazsa olmazımızdır. Neyden mi bahsediyoruz? Tabii ki dişler. Dişlerimiz en çok bakım isteyen ve önem verilmesi gereken yerlerimizdir. Fakat insanların çoğu, dişlerinden belli başlı sebeplerden dolayı rahatsızlık duyabiliyor. İşte tam burada zirkonyum tedavisi devreye girip olaya müdahale ediyor. Zirkonyum dediğimiz şey bir çeşit diş kaplamasıdır ve doku dostu olmasıyla bilinmektedir. Aynı zamanda yüksek gerilme direncine sahiptir. Hekimler tarafından oldukça sevilir.                   

Hekimlerin işine büyük ölçüde yardımcı olan Zirkonyum, gerek görsel estetik bakımdan gerekse sağlamlık ve doğallık açısından günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Öbür materyallerin aksine hem daha dayanıklı, hem de beyaz rengi ışık geçirgenliğine sahip olması sebebiyle ağız için ön ve arka dişlere en uygun materyaldir. Görsel yönden güzel bir gülüşe sahip olmak için iyi bir alternatiftir. Zirkonyum ile teknoloji bir araya gelince sonuç harikadır. Gelişen teknoloji yardımıyla hatasızca yapılan zirkonyum tedavisi özgüveninize özgüven katacaktır.

Fazlasıyla doğal renginden uzaklaşan dişlerden şikayet eden bireylerde zirkonyum tedavisi uygun görülür. Aralıklı dişler, kesilmiş dişler, kırılmış dişlerin düzenlenmesinde bu tedavi yapılmaktadır. Memnun kalınmayan bir çok diş durumunda zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır. Bu konuda zaten en iyi tedavi zirkonyum tedavisidir.

Zirkonyum tedavisi bilgisayar ortamında 3 boyutlu bir şekilde yapılan bir ön çalışmadan sonra uygulamaya geçilir. Hastanın cinsiyeti, ten rengi gibi etmenler de göz önünde bulundurulur ve hastaya en uygun kalıplar tasarlandıktan sonra tedavi gerçekleştirilir. Yapıştırıcılar hızlıca dişe yapıştığından yapılan değişikliklerin birkaç saniyede yapılması ve dişin en uygun şekilde zemine oturtulması gerekir. Tedavi yapıldıktan sonra yarım saat bir şey çiğnenmemelidir. Daha sonra hiçbir sorun teşkil etmemekle birlikte sıcak-soğuk hissiyatınız en aza indirgenmiş olduğunu da hissedersiniz.