Ağız Duşu Nedir

Fırçanın yetişemediği yerlerin temizliğinde kürdanın yanısıra, diş etlerine zarar vermeden fazlasıyla hijyene imkan veren ağız duşu, diş araları hijyenine değişik bir boyut kazandırıyor. Diş duşları, su ve hava birleşiminin şiddetli bir şekilde dişlere uygulanmasıyla üstün temizleme etkisini göstermektedir. Diş duşu cihazları, evde veya diş hekimi yanında kullanılabilmektedir.

Diş duşlarının tak-çıkar başlıkları kullanan kişiye özel temizlik sağlamaktadır. Diş duşu, suyun tazyikli etkisi yardımıyla diş aralarında kalan besin artıklarının çabucak çıkarılmasına yardımcı olmaktadır. Kürdan gibi diş arası temizliğinde kullanılan gereksiz sert ürünlerin aksine, diş etlerine zarar verme riski taşımayan diş duşu sayesinde ağız ve diş sağlığını tümüyle korumak olağandır.

Diş ve diş etlerine uyguladığı tazyikli su ve hava akışı sayesinde eksiksiz bir ağız temizliğini mümkün kılan bu uygulama, suyla birlikte masaj etkisiyle de ağız içinde fark edilir bir rahatlamaya neden olur.

Ağız ve diş hijyenini koruyabilmek adına son yıllarda fazlasıyla tercih edilen diş duşu ağız bakımı yaparken diş fırçasının ya da diş ipinin ulaşamadığı çoğu yere basitce erişiyor. Hava ve su içeren hareketli başlığıyla dikkat çeken diş duşu dişlerin ulaşılması güç olan bölgelerine kolayca ulaşıyor. Eğer siz de fırçanızın ulaşamadığı yerlere ulaşmak ve komple hijyen sağlamak istiyorsanız, ağız duşu ile rahata kavuşabilirsiniz.